در ابتدا باید عرض کنم که کشور آمریکا و انگلستان بهترین کشور ها از جهت تحصیل در رشته داروسازی در دنیا به شمار می آیند و این نکته نیز جالب است که کشور آمریکا دانشجویان ممتاز و مشغول به کار رو در رشته داروسازی بورسه میدهند و فاند تحصیلی را برایشان میسر میکنند و از این جهت باید عرض کنم که تحصیل داروسازی در آمریکا یکی از پر تقاضا ترین رشته هاست و دانشجویان سراسر جهان جهت تحصیل داروسازی در آمریکا تلاش میکنند. در ادامه با ما همراه باشید تا جزئیات بحث تحصیل داروسازی در آمریکا را بصورت کامل بررسی کنیم و به ابعاد مختلف این امر بپردازیم.

راهنمای تحصیل داروسازی در آمریکا

تحصیل داروسازی در آمریکا

برای تحصیل داروسازی در آمریکا چه مدارکی میبایست ارائه شود؟

دانشگاه های برتر آمریکا کدام اند؟

تحصیل داروسازی در آمریکا چه شرایطی دارد؟

چرا شما باید کشور آمریکا رو برای تحصیل در رشته داروسازی انتخاب کنید؟

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر ایالات متحده آمریکا چگونه است؟

پس در ادامه مطلب با ما همراه شوید تا تمام مواردی که در ارتباط با تحصیل داروسازی در آمریکا هست رو به صورت جامع و خلاصه و مفید به شما دوستان و همراهان توضیح بدیم.

شرایط و مدارک جهت پذیرش دانشجوی خارجی و تحصیل داروسازی در آمریکا

 1. ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات با معدل حداقل ۱۶
 2. مدرک زبان انگلیسی آیلس با حداقل نمره ۶
 3. به قبولی در آزمون MCAT نیاز نیست
 4. کپی شناسنامه
 5. عکس پاسپورتی
 6. تکمیل فرم درخواست پذیرش از دانشگاه
 7. رزومه تحصیلی
 8. معرفی نامه
 9. پرداخت هزینه پذیرش

نکته مهم : نکته شایان ذکر در ارتباط با دانشگاه های آمریکا این است که دانشگاه های ایالتی و خصوصی آمریکا، دانشجوی خارجی متقاضی آموزش دارو سازی در آمریکا را می پذیرند و شهریه دانشگاه های ایالتی به مراتب کمتر از دانشگاه های خصوصی در نظر گرفته شده است.

نکته دیگر آن که طول دوره تحصیلی در دوره لیسانس یا همان کارشناسی دارو سازی آمریکا، ۴ ساله می باشد و برخی از دانشگاه های آمریکا که جنبه پژوهشی دارند، مقطع داروسازی و تحصیل در داروسازی آمریکا را تا مقطع دکترا که ۶ سال می باشد به صورت ناپیوسته ارائه می دهند.

تحصیل داروسازی در آمریکا مطمئن

گرایش های مختلف داروسازی

 1. داروسازی روانپزشکی
 2. داروسازی انکولوژی
 3. داروسازی هسته ای
 4. دارو درمانی

مدارک لازم جهت اخذ ویزا و تحصیل داروسازی در آمریکا

 • فتوکپی از پاسپورت
 • رزرو خوابگاه
 • عکس پاسپورتی فرد
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی تافل
 • ارائه اصل و فتوکپی مدرک دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی
 • ارائه گواهی تمکن مالی و پرینت حساب
 • ارائه نامه پذیرش از یکی از دانشگاه ها یا موسسات آموزش عالی آمریکا
 • ترجمه رسمی فتوکپی شناسنامه به زبان انگلیسی
 • پرداخت هزینه های مربوط به ویزا

تحصیل داروسازی در آمریکا با بهترین امکانات

نکات مربوط به تحصیل داروسازی در آمریکا

کشور آمریکا یک جمهوری فدرال متشکل از ۵۰ ایالت با مساحتی حدود ۸/۹ میلیون کیلومتر مربع و جمعیت ۳۳۰ میلیون نفر است. این کشور چهارمین کشور دنیا از لحاظ مساحت و سومین کشور دنیا از لحاظ جمعیت محسوب میشود. واشنگتن دی سی پایتخت این کشور و نیویورک بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهر آمریکا به شمار می آید. آمریکا دارای جغرافیا، آب و هوا و حیات وحش متنوعی میباشد و از اعضای بنیانگذار سازمان ملل متحد، صندوق بین المللی پول، بانک جهانی، سازمان کشور های آمریکایی و … است. نکته جالب اینجاست که آمریکا دارای زبان رسمی نیست و زبان انگلیسی با گویش آمریکایی در این کشور رایج میباشد و واحد پولش دلار آمریکا نام دارد.

داروسازی یک علم ترکیبی از پزشکی و شیمی میباشد و مطالعه هر دو آن ها پیچیده، سخت ولی پر کاربرد است. رشته داروسازی در ایالات متحده یک حرفه سودآور به حساب می آید و با توجه به کمبود فعلی داروسازی، فرصت هایی برای افراد علاقمند به تحصیل رشته داروسازی در آمریکا و اشتغال آن فراهم آمده است. در دانشگاه های آمریکا رشته داروسازی در مقطع کارشناسی ( لیسانس ) ارائه نمی گردد و دانشجویان به صورت مستقیم وارد دوره دکتری داروسازی میشوند .

لازم به ذکر است که جهت تحصیل رشته داروسازی در آمریکا نیازی به مدرک لیسانس نخواهید داشت، البته در برخی از دانشگاه های آمریکا جهت تحصیل در رشته داروسازی گذراندن دوره کارشناسی ضروری است و در بعضی دانشگاه های دیگر گذراندن دوره فشره آمادگی برای تحصیل داروسازی الزامی است که بر علوم و ریاضیات متمرکز است. دوره داروسازی در دانشگاه های آمریکا ۴ سال است و شامل یک دوره ۱ساله عملی میباشد.

تحصیل داروسازی در آمریکا با کمترین هزینه

هزینه تحصیل داروسازی در آمریکا

جالب است بدانید که هزینه تحصیل رشته داروسازی در آمریکا به بومی و غیر بومی بودن دانشجویان و همینطور دولتی و غیر دولتی بودن دانشگاه محل تحصیل بستگی دارد. بدین صورت که هزینه تحصیل داروسازی برای دانشجویان مقیم آمریکا ۳۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار برای هر سال تحصیلی می باشد و این هزینه برای دانشجویان بین المللی غیر مقیم آمریکا ( دانشجویان خارجی ) ۱۰۰۰۰ تا ۳۳۰۰۰ دلار برای هر سال تحصیلی در نظر گرفته شده است و البته هزینه تحصیل داروسازی در دانشگاه های خصوصی حدود ۱۹۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ دلار برای هر سال برای دانشجویان مقیم آمریکا است که برای دانشجویان غیر بومی بیشتر این رقم میباشد.

موضوع کار در ضمن تحصیل در آمریکا

طبق قوانین مهاجرت آمریکا، دانشجویان بین المللی محصل در این کشور که دارای ویزای F-1 هستند، قادر نیستند در سال نخست تحصیلی خود در این کشور مشغول به کار گردند. البته این نکته نیز وجود دارد که در سال های بعد تحصیل خود میتوانند در یکی از پردیس های دانشگاهی مشغول به کار دانشجویی شوند. بنابراین بهتر است دانشجویانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند از تمکن مالی برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی خود در آمریکا برخوردار باشند.

دانشگاه های برتر آمریکا در حوزه داروسازی

لازم به ذکر است که تعدادی از دانشگاههای علوم پزشکی ایالات متحده آمریکا، در لیست ۲۰ دانشگاه برتر داروسازی جهان جای دارند.

راهنمای تحصیل داروسازی در آمریکا

چکیده مطالب

در ابتدای مطلب حاضر، شرایط و مدارک جهت پذیرش دانشجوی خارجی و تحصیل داروسازی در آمریکا رو مورد بررسی قرار دادیم و در ادامه ۴ گرایش مختلق رشته داروسازی رو ذکر کردیم و سپس مدارک لازم جهت اخذ ویزا و تحصیل داروسازی در آمریکا رو به شما عزیزان عرض کردیم و در ادامه به ذکر نکته های متفاوت در خصوص تحصیل داروسازی در آمریکا پرداختیم و همچنین هزینه تحصیل این رشته در آمریکا رو گفتیم و در ارتباط با کار حین تحصیل در آمریکا بحث کردیم و در انتها دانشگاه های برتر آمریکا در حوزه داروسازی رو بررسی و ذکر کردیم و مطلب رو به انتها بردیم. امیدوارم از این مطلب کامل و کاربردی که در حوزه تحصیل داروسازی در آمریکا برای شما عنوان شد، نهایت استفاده رو برده باشید.