سلام دوست عزیز، امیدوارم که حالت همگی خوب باشه و این مقاله رو هم نیز به مانند دیگر مقاله های سایت اپلای باما دنبال کنید. در قسمت سوم سری مقالات کشور سوئد در این مقاله با عنوان پذیرش تحصیلی سوئد قصد داریم به موضوعاتی که در بخش اول و بخش دوم این مقاله بحث نشد بپردازیم، مانند مدارک لازم به منظور اخذ پذیرش دانشگاه های سوئد، مدارک لازم جهت اخذ ویزا، ددلاین تحصیلی و … که امید داریم شما هم تا انتها با این مطلب تحت عنوان پذیرش تحصیلی سوئد همراه با ما بمونید. بنابراین تا انتهای بخش سوم مقاله پذیرش_تحصیلی_سوئد همراه ما باشید.

تحصیل در کشور سوئد تضمینی

پذیرش تحصیلی سوئد

همان طور که پیش تر هم نیز خدمت شما عزیزان ذکر کردیم، این قسمت سوم سری مطالب در خصوص کشور سوئد هستش و در این مقاله کاربردی از سایت اپلای باما قصد داریم در خصوص پذیرش تحصیلی سوئد و شرایط آن و همین طور مدارک مورد نیاز به منظور تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا بحث کنیم و در انتها نیز در خصوص با ویزای دانشجویی کشور سوئد اطلاعاتی خدمت شما عزیزان ارائه کنیم و مقاله را جمع بندی نماییم. بنابراین امیدوارم که تا انتهای مقاله با اپلای باما همراه باشید.

شرایط دریافت پذیرش تحصیلی سوئد

در ابتدای امر در خصوص ددلاین تحصیلی این کشور باید خدمت شما عزیزان عرض کرد که در واقع به منظور شروع تحصیل در ترم پاییز می بایست اوایل دسامبر الی نیمه های ماه ژانویه فرآیند درخواست اخذ پذیرش تحصیلی سوئد رو شروع نمایید تا بتوانید به موقع به تمامی امور رسیدگی داشته باشید. نکته مهم اینجاست که در دانشگاه های کشور سوئد، ۲ ترم تحصیلی به منظور تحصیل موجود می باشد که شما عزیزان می توانید با دانستن آن به منظور برنامه ریزی دریافت پذیرش تحصیلی سوئد اقدام نمایید، این ۲ ترم تحصیلی به شرح زیر خواهد بود:

شهریور (سپتامبر) : آخرین فرصت ارائه دادن مدارک به منظور دریافت پذیرش تحصیلی سوئد در این ترم تحصیلی ۱ دی ماه هر سال خواهد بود.

دی (ژانویه) : نکته ای که در خصوص با این ترم تحصیلی وجود دارد این است که در این ترم، رشته های تحصیلی محدود می باشند و آخرین فرصت ارائه دادن مدارک به منظور دریافت پذیرش تحصیلی سوئد در این ترم تحصیلی ۱ مرداد ماه هر سال خواهد بود.پذیرش تحصیلی سوئد مطمئن

مدارک لازم به منظور دریافت پذیرش تحصیلی سوئد در مقطع کارشناسی

 1. رزومه شخص متقاضی به منظور اخذ پذیرش تحصیلی سوئد
 2. سوابق کاری متقاضی در صورت وجود
 3. رونوشت رنگی از صفحه اولی گذرنامه
 4. سه قطعه عکس ۴ در ۶ زمینه سفید جدید برای دریافت پذیرش تحصیلی سوئد
 5. مدرک زبان انگلیسی – تافل حداقل نمره ۷۹ و آیلتس حداقل نمره ۶
 6. ترجمه گواهی و یا اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات آن ها
 7. نامه تمکن مالی – نامه اعلام موجودی حساب بانکی معادل ۸۴ هزار کرون سوئد

مدارک لازم به منظور دریافت پذیرش تحصیلی سوئد در مقطع کارشناسی ارشد

در نظر داشته باشید که برای تحصیل در هر مقطع تحصیلی در کشور سوئد و یا هر کشور دیگری به ترجمه مدرک قبلی اخذ شده خود نیاز خواهید داشت، به عنوان مثال شما عزیزان به منظور اخذ پذیرش تحصیلی سوئد در کارشناسی ارشد تنها به ترجمه و ریز نمرات مدرک کارشناسی خود نیاز خواهید داشت. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد علاوه بر موارد گفته شده بالا، موارد دیگری نیز خواسته خواهد شد که از این قرار است:

 1. طرح پیشنهادی یا همان پروپوزال
 2. انگیزه نامه SOP
 3. تعداد دو توصیه نامه اساتید روی سربرگ دانشگاه به همراه امضا و مهم استاد و یا خود دانشگاه – سه توصیه نامه داشته باشید خیلی بهتر است

پذیرش تحصیلی سوئد با کمترین هزینه

مدارک لازم به منظور دریافت پذیرش تحصیلی سوئد در مقطع دکترا

شما عزیزان علاوه بر مدارکی که در بخش مدارک کارشناسی گفته شد به موارد و مدارک زیر نیاز خواهید داشت:

 1. ترجمه گواهی و یا اصل مدرک کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات آن
 2. مقالات و انتشارات در صورت وجود

ویزای دانشجویی کشور سوئد

مدارکی که به جهت درخواست ویزای دانشجویی کشور سوئد نیاز خواهید داشت به شرح زیر خواهد بود:

 1. دو قطعه عکس ۶ در ۴ تمام رخ، رنگی ، بدون رتوش و زمینه سفید
 2. فیش بانکی به مبلغ ۱۰۰۰ کرون – بانک صادرات شماره ۰۲۰۰۳۱۷۷۴۱۰۰۰ به نام سفارت سوئد، شعبه صاحبقرانیه، کد شعبه ۳۱۳۵
 3. اصل پاسپورت (گذرنامه) و رونوشت از تمامی صفحات به غیر از صفحاتی که سفید هستند – ۲ نسخه تهیه شود
 4. نامه پذیرش دانشگاه به همراه یک رونوشت به عنوان ضمیمه
 5. تکمیل فرم ۱۰۵۰۳۱ در ۲ نسخت
 6. مدارک مربوط به تمکن مالی – حساب بانکی با اعتبار ۷۳ هزار کرون به منظور تحصیل یک سال در کشور سوئد
 7. بیمه مسافرتی برای افرادی که مدت تحصیل آن ها کم تر از ۱ سال می باشد
 8. فرم شماره ۱۳۵۰۱۱ – برای اشخاص متاهل علاوه بر فرم ۱۰۵۰۳۱

راهنمای پذیرش تحصیلی سوئد

تحصیل در رشته های پزشکی در سوئد

جالب است بدانید که کشوری مانند سوئد به منظور دارا بودن برنامه آموزشی پیشرفته و امکان تحصیل به زبان بین المللی انگلیسی و همین طور مدارک تحصیلی معتبر و موارد دیگر بسیار پر طرفدار و محبوب می باشد و هر ساله تعداد زیادی از افراد به منظور اخذ پذیرش تحصیلی سوئد در رشته های پزشکی راهی این کشور می شوند. این ۲ نکته را مد نظر داشته باشید که دانشگاه های کشور سوئد مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات و فناوری ایران است و داشتن مدرک زبان انگلیسی به منظور تحصیل و اخذ پذیرش تحصیلی سوئد در رشته های پزشکی برای دانشجویان بین المللی ضروری می باشد.

تحصیل رشته های پزشکی در کشور سوئد در بیشتر دانشگاه های این کشور به یک صورت برنامه ریزی و تنظیم خواهد شد. این دوره ها اغلب مبتنی بر فرآیند های فیزیولوژیکی یا علوم پزشکی پایه در ارتباط با تخصص بالینی تنظیم می شوند. جالب است بدانید که تحصیل پزشکی در کشور سوئد تقریبا ۵ سال به طول می انجامد و در نظر داشته باشید که ۱۸ ماه آن به صورت کارآموزی اجباری است.پذیرش تحصیلی سوئد

فرآیند تحصیل پزشکی جهت پذیرش تحصیلی سوئد

باید عنوان کرد که در قسمت اول تحصیل پزشکی در کشور سوئد برنامه های آموزشی پزشکی پایه، چگونگی ساختار و کارکرد بدن انسان ها به دانشجویان آموزش داده می شود. در واقع مطالعات اولیه و پایه ای بر روی زیست شناسی سلولی، فیزیولوژی، بافت شناسی، زیست شناسی و ژنتیک تمرکز دارد و در قسمت های بعدی تحصیل پزشکی در کشور سوئد دانشجویان با انواع گوناگون بیماری ها و دلایل ابتلا به آن ها در افراد مختلف و نحوه درمان کردن آن ها آشنا خواهند شد.

جالب است بدانید که موضوعات اصلی تحصیلی خود را در قالب موضوعاتی چون؛ عفونت، آسیب شناسی، اختلالات پوست، جراحی، میکروب شناسی، مغز و اعصاب و … خواهند آموخت و در انتها و بعد از به اتمام رسیدن دوره های تحصیلی پزشکی آزمون های کتبی و شفاهی برای آن ها برگزار خواهد شد.

همه چیز در مورد پذیرش تحصیلی سوئد

چکیده مطالب

در این مطلب با عنوان پذیرش تحصیلی سوئد تلاش شد تا در خصوص مواردی همچون شرایط اخذ پذیرش تحصیلی کشور سوئد و مدارک مورد نیاز جهت پذیرش تحصیلی سوئد در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا رو در همین راستا بررسی کردیم و همین طور تحصیل در رشته پزشکی را در کشور سوئد بررسی کردیم و همچنین فرآیند تحصیل پزشکی جهت پذیرش تحصیلی سوئد را برای شما عزیزان بیان کردیم، اگر به مفاهیم دیگری در خصوص تحصیل در کشور سوئد احتیاج داشتید قادر هستید بخش اول و بخش دوم مقاله تحصیل در سوئد را در همین لینک آبی مطالعه فرمایید.